Czy warto kupować samochody poleasingowe od dealerów?

2

Większość Polaków nie może pozwolić sobie na zakupienie nowego samochodu, dlatego też w naszym kraju jest tak duże zainteresowanie pojazdami używanymi, które są tańsze, a przy tym nadal mogą zagwarantować wyjątkowy komfort, bezpieczeństwo oraz kapitalne osiągi.

Kupowanie samochodu używanego często jest jak gra w rosyjską ruletkę, szczególnie wtedy, gdy planuje się zakup od prywatnego handlarza. Tak naprawdę nie ma się nigdy pewności, co kryje się pod maską. Przekręcenie licznika jest jednym z najlżejszych grzechów, ponieważ tak naprawdę sprzedawcy maskują o wiele bardziej poważne usterki, które mogą wpływać również na bezpieczeństwo podróży. Właśnie dlatego przy poszukiwaniu odpowiednich samochodów używanych warto postawić na sprawdzone źródło, na przykład na salon dealera marki.

Dealerzy marek, na przykład Ford czy Honda, oferują swoim klientom nie tylko nowe pojazdy, ale również w salonach posiadają auta używane, na przykład samochody poleasingowe – Warszawa jest jednym z miast, gdzie można spotkać się z wieloma ofertami tego rodzaju, ale, oczywiście, są one dostępne również w innych miejscowościach w całym kraju.

Czy jednak zakupienie auta poleasingowego jest dobrym pomysłem? Samochody poleasingowe bardzo często mają wysoki przebieg i wiek od 3 do 5 lat. Mogą mieć jednak rozmaite usterki, na przykład mogą wymagać poszczególnych części czy naprawy karoserii. Nie oznacza to jednak, że wszystkie auta poleasingowe nie zasługują na uwagę.

Dostępne w ofertach dealerów samochody poleasingowe przede wszystkim są dobrze opisane, dlatego też przebieg, chociaż wysoki, będzie prawdziwy. Wielu dealerów przeprowadza też szeroko zakrojone badania diagnostyczne, aby sprawdzić, w jakim naprawdę są stanie. To także dodatkowy plus, ponieważ kupujący widzi czarno na białym, na jaki pojazd może się zdecydować. Co więcej, często u dealerów można kupić używane auta z gwarancją, aby w razie problemów zwrócić się do serwisu bez dodatkowych kosztów.

Zatem, czy warto? Jak najbardziej. Z aktualnymi propozycjami samochodów poleasingowych i innych aut używanych od dealerów można zapoznać się także na ich stronach.


Udostępnij

2 komentarze

  1. Jak dla mnie bardziej opłaca się wynajmowanie samochodów. Pożyczamy je w [REKLAMA] – maksymalnie dwuletnie samochody, bardzo zadbane, konkretna jakość obsługi.

  2. Faktycznie salony dealerów to dobre, sprawdzone źródło. Warto też zapoznać się z ofertami instytucji bankowych typu EFL, PKO, Raiffaisen. To również dobre źródło i liderzy rynku. Niezależnie od źródła natomiast zawsze trzeba się kierować zasadą ograniczonego zaufania i krok po kroku sprawdzić auto przed zakupem.

Dodaj komentarz