Czy warto kupować samochody po leasingu?

5

Samochody po leasingu, choć używane, są w pełni sprawne, a przy tym kosztują o wiele mniej niż nowe. Nic dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością i zaufaniem.

Niespłacone wierzytelności są normalnym elementem funkcjonowania każdej firmy leasingowej, podobnie jak minimalizowanie strat, jakie z tego wynikają. Leasingodawcy robią to na różne sposoby. Jednym z nich jest handel samochodami, do których użytkownicy stracili prawo. Samochody te, mimo że używane, są w pełni sprawne, a przy tym kosztują o wiele mniej niż nowe. Nic dziwnego, że samochody poleasingowe cieszą się coraz większą popularnością.

Pełna sprawność  i niższa cena

Wiele osób okazuje sceptycyzm wobec używanych samochodów. Trudno im się dziwić – każdy słyszał o sposobach sztucznego odświeżania auta, takich jak przekręcanie licznika czy maskowanie uszkodzeń. W przypadku samochodów po leasingu jest inaczej – tutaj tego typu sztuczki nie mają miejsca.

Firmy leasingowe przyjmują zwroty pojazdów wyłącznie w pełni sprawnych. Jeśli samochód został uszkodzony lub był nieprawidłowo używany, wówczas dotychczasowy użytkownik musi pokryć straty. Auta nie kieruje się do ponownej sprzedaży w całości – na rynek trafiają jedynie te części, które nadal posiadają jakąś wartość. Jedynymi samochodami po leasingu, jakie zostają wystawione na sprzedaż są te, które były rzetelnie serwisowane i uniknęły poważniejszych szkód czy awarii – takie, którym możemy w pełni zaufać. Zwracane samochody są bardzo dokładnie kontrolowane, a przez selekcję przechodzą wyłącznie sprawne maszyny.

Szukasz samochodów po leasingu? Dowiedz się więcej.

Osobowe, dostawcze, ciężarowe – jest w czym wybierać

Samochody po leasingu to często wiodące modele uznanych producentów. Wśród poleasingowych samochodów znajdziemy zarówno zwykłe, osobowe sedany, jak i pojazdy dostawcze, ciężarowe, chłodnie, etc. Dla wielu firm transportowych oferta sprzedażowa firm leasingowych stanowi doskonałą okazję do stworzenia lub rozbudowania własnej floty stosunkowo niewielkim kosztem. Wśród samochodów po leasingu da się również znaleźć samochody doskonale nadające się do pełnienia funkcji reprezentacyjnych.

Nie tylko dla nowych przedsiębiorstw

Samochody po leasingu są uznawane za korzystną opcję dla małych firm, które dopiero rozpoczęły działalność i muszą szukać oszczędności. Zakup poleasingowych samochodów często pozwala na zwiększenie skali działalności, poprawienie jakości usług, zwiększenie sprawności działania firmy – niezależnie od jej rozmiaru. Możemy zaoszczędzić poważne kwoty, niezależnie od rodzaju aut, jakie będą nam potrzebne.

Udostępnij

5 komentarzy

  1. Zakup samochodu poleasingowego jest rzeczywiście świetną opcją dla firm, szczególnie tych transportowych i takich, które regularnie odświeżają swoją flotę.

  2. Jeżeli chodzi o zakup samochodów poleasingowych to wydaje mi się, że jak najbardziej jest to korzystna opcja dla rozkręcających się firm, lub w przypadku firm transportowych, ale niedawno czytałem artykuł o możliwości korzystania z leasingu przez osoby prywatne i do tego już bym podszedł ostrożnie. Jeżeli byłby to samochód, do którego ktoś stracił prawo to jeszcze ok, ale samochód ,,zajeżdżany” przez dwa lata przez przedstawiciela handlowego byłby ryzykownym zakupem.

  3. Temat aut po leasingowych nie jest prosty. Z jednej strony możemy tanio kupić stosunkowo nowe auta, z drugiej strony jednak trzeba mieć świadomość, że mają one na siebie zarabiać, więc pojazd który kupujemy ciężko pracował u swojego pierwszego właściciela.

  4. A czy warto kupować kota w worku? Wiem jak się ludzie obchodzą z samochodami, które do nich nie należą, dlatego nie kupiłbym nigdy.Na nowe mnie obecnie nie stać, a brać kredytu nie zamierzam. Korzystam z 5-letniego wynajmu długoterminowego w Leasetake i jeżdżę nową kia ceed.

  5. Mi się bardziej kalkuluje coś jeszcze innego – wynajmowanie samochodów w [REKLAMA] – wtedy mam samochód kiedy potrzebuję, zawsze solidny, a do tego jeszcze cenowo w skali roku nie wychodzi to bardzo drogo.

Dodaj komentarz