Jak szybko sprzedać samochód?

2

Decydując się na sprzedaż samochodu, zazwyczaj zależy nam, aby zrobić to w miarę szybko oraz za dobre pieniądze. Dlatego warto rozeznać się w „terenie” sprzedaży samochodów używanych i sprawdzić wszystkie auto ogłoszenia, co pomoże w zorientowaniu się jaka jest aktualna cena danego samochodu.

Jak sprzedać samochód?

Według analizy danych wyszukiwarki internetowej Google, jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz związanych ze sprzedażą samochodów są ogłoszenia motoryzacyjne.
Warto więc szukać tam nie tylko wskazówek co do sprzedaży, ale i chętnych na kupno samochodu. Coraz więcej ludzi korzysta bowiem z serwisów oferujących samochody używane na sprzedaż.
Używane samochody osobowe zyskują coraz większą uwagę. Jeśli nasze auto jest w stanie dobrym, jest zadbane, znacznie ułatwia to sprzedaż. Ważna jest bezwypadkowość. Auto po wypadku znacznie traci na wartości, nawet jeśli jego przebieg nie jest duży, a rocznik młodszy.

Auto ogłoszenia

Jeśli jesteście jedynymi właścicielami samochodu, posiadacie dowód rejestracyjny oraz wszelkie ważne informacje o przeglądach, naprawach itp. Warto udać się do mechanika na całkowity przegląd samochodu wraz z oceną jego ogólnego stanu. Wpłynie to na atrakcyjność oferty sprzedaży samochodu, a także na wiarygodność ogłoszenia.
Mając wszelkie niezbędne informacje, możemy rozpocząć pisanie ogłoszenia. Najlepiej jeśli będzie ono czytelne, przejrzyste i będzie zawierało najpotrzebniejsze dane. Istotne szczegóły i parametry samochodu warto wypunktować i dodać komentarz do poszczególnych podpunktów.
Jeśli samochód na sprzedaż miał kolizje, należy ująć to podczas tworzenia oferty.
W ogłoszeniu zaznaczamy jaki to model, rocznik oraz jaki ma przebieg. Jeżeli robiony był tuning, koniecznie trzeba o tym wspomnieć. Może to posłużyć jako dodatkowy atut, w zależności od potrzeb i preferencji osoby zainteresowanej.
Diesel, benzyna, a może gaz? Tutaj możemy dodać plusy i minusy konkretnej wersji, aby dodatkowo zachęcić kupca.

Samochód sprzedam…

Po rozeznaniu się na rynku używanych samochodów, zebraniu wszelkich niezbędnych dokumentów oraz napisaniu ogłoszenia, warto jeszcze zwrócić uwagę na estetyczny i wizualny aspekt waszej oferty.
Zróbcie dobre i dokładne zdjęcia samochodu. Pamiętajcie – dobre wizualnie zdjęcie przyciągnie wzrok i uwagę wszystkich osób, przeglądających ogłoszenia motoryzacyjne. 🙂

Powodzenia!

Udostępnij

2 komentarze

  1. swój samochód sprzedałem na otosfera.pl. Jeżeli ktoś jeszcze nie zna tej storny to polecam, widziałem ich reklamę w Jankach i z ciekawości zajrzałem.

  2. W Polsce ogłoszenie to jedno,ale stan faktyczny to zupełnie inna sprawa. Sam się trochę naciąłem na volvo v50 (2010),wyglądało super, mały przebieg(udokumentowany), a po kilku miesiącach wywaliło mi 2 tłoki z silnika. . Może to był przypadek , ale kosztowało mnie to ponad 10tys. zł za remont.

Dodaj komentarz