Wilgoć w samochodzie. Jak pozbyć się wilgoci?

2

Wilgoć pojawiająca się w samochodzie jest poważnym problemem. Zaparowane szyby w znaczący sposób uniemożliwiają prawidłową widoczność,  we wnętrzu kabiny dochodzi natomiast do rozwoju wszelkiego rodzaju drobnoustrojów chorobotwórczych takich jak pleśń, czy grzyby.  Zawilgocone elementy elektroniki mogą doprowadzić do trudnych do zdiagnozowania w późniejszym okresie usterek. Ponadto w zakątkach samochodu może pojawić się też rdza.

Najczęściej występujące przyczyny zawilgocenia w samochodzie to przede wszystkim występujący brud na filtrze kabinowym, zatkane elementy odpływowe, źle zamontowane przez producenta szyby oraz wadliwe lub uszkodzone uszczelki.

Sprawdź, jak pozbyć się wilgoci z samochodu

Aby unikać nadmiernego zawilgocenia bardzo ważna jest prawidłowa profilaktyka i w miarę możliwości szybkie usunięcie przyczyn powodujących taki stan rzeczy.  Od czasu do czasu, warto jest więc przejrzeć dywaniki samochodowe, dokładnie sprawdzić wszystkie wnęki i zakamarki w bagażniku, tak aby przekonać się, czy gdzieś nie zalega woda. Jeżeli zauważymy mokre plamy od razu powinno to nam dać do myślenia. Musimy wówczas zlokalizować przyczyny w celu uniknięcia dalszych problemów.

jak_zabezpieczyc_uszczelki_1

Udostępnij

2 komentarze

Dodaj komentarz