Samochód służbowy – najczęściej kupowane modele samochodów firmowych

0

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa bez samochodu jest właściwie niewykonalne. Oczywiście, można jako auta firmowego używać prywatnego pojazdu, lecz korzystniej jest zakupić samochód do celów służbowych.

W momencie, gdy zapadnie decyzja o nabyciu środka transportu na potrzeby firmowe,należy zastanowić się, jaką rolę będzie on pełnił, do czego zostanie przeznaczony, czy ma to być auto osobowe, dostawcze, czy też duża, ciężarowa maszyna. Wszystkie te aspekty uzależnione są od profilu działalności, jaką firma prowadzi, a także od zapotrzebowania na nowy pojazd.

Wśród najczęściej kupowanych samochodów osobowych dla firm prym wiedzie SKODA OCTAVIA i SKODA FABIA, jako trzecia pod względem popularności, plasuje się TOYOTA AURIS.

Wybierając jeden z modeli osobówek. powinno się uwzględnić takie czynniki jak bezawaryjność, komfort, funkcjonalność oraz, oczywiście cenę danego egzemplarza.

Do najpopularniejszych aut dostawczych, nabywanych zwłaszcza na potrzeby małych i średnich przedsiębiorstw, zaliczyć można VOLKSWAGENA CADDY, CITROENA BERLINGO, FIATA DABLO, RENAULT KANGOO oraz DACIĘ OKKER. Wszystkie wymienione powyżej pojazdy charakteryzują się oszczędnością, zarówno użytkowania jak i ceny, zaś wyposażenie niektórych z nich porównywalne jest do wyposażenia samochodów osobowych, posiadają bowiem klimatyzację, airbagi, radio itp.

Przy nabywaniu dużego, ciężarowego pojazdu, liczyć się trzeba ze znacznie wyższym kosztem, aniżeli przy zakupie mniejszych aut osobowych czy też dostawczych. Taki samochód musi wykazać się funkcjonalnością i bezawaryjnością w warunkach codziennej eksploatacji, dobrymi rozwiązaniami technicznymi oraz ogólną dostępnością do sieci serwisowej. Przedsiębiorcy wybierają najczęściej ciężarówki takich marek jak MAN, MERCEDES lub DAF.

Decyzja, jakie auto kupić na potrzeby firmy, który z modeli dostępnych na rynku sprawdzi się najlepiej, wcale nie należy do łatwych. Będzie ona miała wpływ na rozliczenia związanych z użytkowaniem pojazdu kosztów, warto więc przed jej podjęciem dobrze się zastanowić i zasięgnąć rzetelnych informacji, jakie pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Nowy nabytek będzie miał przecież za zadanie służyć jak najlepiej przez długi czas.

Udostępnij

Dodaj komentarz