LPG, benzyna, diesel czy hybryda?

1

Kupno nowego samochodu to zadanie, które spędza sen z powiek niejednej osobie. Poza wyborem marki, koloru i rozmiaru, powinniśmy poświęcić sporo uwagi temu, aby wybrać auto jak najbardziej ekonomiczne i najmniej awaryjne. W sporej mierze zależy to od wyboru silnika i tego czym jest napędzany. Zatem jaki wybrać?

Diesel

Silniki Diesla to około połowa na polskich drogach. Są często wybierane przez potencjalnie kupujących ze względu na niskie spalanie i nowoczesne, zastosowane w nich technologie. Niestety, zastosowane w nim rozwiązania potrafią być awaryjne przy jeździe w mieście.

Odwieczna zmorą Diesla jest filtr cząstek stałych, który przy miejskiej jeździe potrzebuje dodatkowej jazdy na wyższych obrotach, żeby się oczyścić. Jeżeli poruszamy się tylko po mieście, nie ma on możliwości przepalenia zanieczyszczeń i szybko ulega zatkaniu.

Diesel jest silnikiem ekonomicznym i dlatego często wybieranym. Daje duży komfort podczas jazdy, szybko przyspiesza i cicho pracuje. Niestety naprawa samochodu z takim silnikiem jest kosztowna, a sam zakup auta z takim silnikiem przewyższa ceną, te z silnikiem benzynowym.

kobieta-pierwszy-raz-jedzie-nowym-samochodem-usmiehca-sie

Benzyna

Zakup samochodu z silnikiem benzynowym to tańsze rozwiązanie nie tylko jeżeli chodzi o zakup ale i serwis. Naprawa silnika benzynowego i wymiana części jest mniej kosztowna, dlatego często jest wybierany przez osoby, które boją się kosztownych napraw w silnikach Diesla i chciałby ich uniknąć.

Niestety, silniki benzynowe są mniej ekonomiczne jeżeli chodzi o spalanie. Dobrze nadadzą się do miasta i na krótsze dystanse, jednak jeżeli dużo podróżujesz, większe spalanie może nadwyrężyć Twój budżet.

mezczyzna-cieszy-sie-ze-swojego-nowego-samochodu

LPG

Rozwiązaniem dla osób, które chciałby pozostać przy silniku benzynowym, ale nie płacić tyle za dłuższe trasy. Gaz jest paliwem o około połowę tańszym, dlatego nawet przy podwyższonym spalaniu, co ma miejsce po założeniu gazu, podróżujesz taniej niż na benzynie.

Dodatkowo, użytkowanie auta z instalacją gazową jest dobre nie tylko dla Twojego portfela, ale i środowiska. Emituje ono mniej szkodliwych substancji i nie zanieczyszcza tak bardzo naszej planety. Dlatego często jest wybierane przez miłośników ekologii, którzy cenią sobie pieniądze, zostające w ich kieszeni.

Jeżeli posiadasz auto z silnikiem benzynowym i planujesz kupić nowe, ze względu na duże koszty paliwa, zastanów się nad założeniem instalacji gazowej. Może się okazać, że zamiast kosztownego w naprawie i zakupie Diesla, lepiej jest zainwestować w instalację gazową, która nie będzie tak awaryjna i przede wszystkim tańsza w naprawie.

Koszt założenia instalacji gazowej, zależy od modelu silnika. Ważne, żeby założyć nową instalację w zaufanym warsztacie, by mieć pewność, że cały proces przebiegł bez komplikacji, a instalacja będzie działała jak należy.

Takim miejscem, jest warsztat Auto Gaz Wiry w Wirach, pod Poznaniem. Fachowcy z wieloletnim doświadczeniem i profesjonalnym sprzętem, założą instalację najlepiej dopasowaną do modelu Twojego silnika.

zadowolony-starszy-mezczyna-siedzi-w-nowym-aucie

Hybryda

Silniki hybrydowe to jeden z nowszych wynalazków, który pozwala na obniżenie kosztów paliwa. Dodatkowo pomaga chronić środowisko.

Jest to idealny samochód do miasta, ponieważ częste hamowanie wspomaga generator, który dzięki,ki temu nie musi być tak często ładowany. Niestety zakup samochodu z silnikiem hybrydowym to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych, na który nie każdy może sobie pozwolić.

Na rynku wtórnym możemy znaleźć tańsze modele, które nadal przewyższają swoją ceną te z silnikiem benzynowym czy Diesla. Jeżeli więc szukasz ekologicznego rozwiązania i możesz pozwolić sobie na bardziej kosztowny zakup, wybierz hybrydę.

Wszystkim, którym leży na sercu los naszej planety a nie mogą pozwolić sobie na zakup najnowszych modeli, bądź wolą przeznaczyć swoje pieniądze na co innego, szczerze polecamy założenie instalacji gazowej. To inwestycja, która się opłaca.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę autogazwiry.pl specjalizującą się w montażu samochodowych instalacji gazowych.

Udostępnij

1 komentarz

Dodaj komentarz