Konsekwencje braku apteczki w samochodzie

1

Coraz częściej podróżujemy samochodem, ponieważ daje nam on komfort i niezależność. W każdym aucie musi znajdować się gaśnica i trójkąt ostrzegawczy. A czy mamy obowiązek posiadania w aucie apteczki samochodowej? I jakie mogą być konsekwencje jej braku?

Wybierając się w podróż samochodem warto pamiętać o obowiązkowych elementach wyposażenia i o tych, które wymagane nie są, ale mogą okazać się przydatne. Do tych ostatnich akcesoriów należy apteczka samochodowa.

Podróżując samochodem spotykają nas różne sytuacje. Posiadając apteczkę, możemy udzielić swoim bliskim lub innym osobom poszkodowanym, niezbędnej pomocy.
O ile drobne skaleczenia mogą obyć się przez jakiś czas bez opatrunku, tak głębokie uszkodzenia skóry czy też złamania, wymagają natychmiastowej reakcji. Nie będziemy w stanie odpowiednio zabezpieczyć rany, jeżeli zabraknie podstawowych środków opatrunkowych.

Jako kierowcy odpowiednio dbamy o nasze auta. Przeprowadzamy przeglądy i naprawy. Warto pomyśleć o wyposażeniu naszego pojazdu w apteczkę pierwszej pomocy z niezbędnymi materiałami opatrunkowymi.

Konsekwencje związane z jej brakiem, dotkliwie odczujemy podczas wyjazdów, gdy będziemy daleko od miasta i od apteki. Również wtedy, gdy będziemy świadkami wypadku samochodowego czy kolizji, gdy niezbędna może okazać się apteczka samochodowa. Posiadając ją w swoim samochodzie bezzwłocznie będziemy mogli pomóc poszkodowanym. Przypomnijmy, że w Polsce mamy obowiązek a nie możliwość wyboru, czy chcemy udzielić pierwszej pomocy – jeśli jesteśmy świadkami wypadku, w którym są ranni i poszkodowani musimy udzielić im pomocy.

Udostępnij

1 komentarz

  1. Nie rozumiem jak ktoś może poruszać się autem bez apteczki. Przy kontrolach również nigdy nie spotkałem się o pytanie czy apteczka jest, a moim zdaniem takie też powinno paść, gdyż każdy posiadać ją powinien 🙂 Takie jest moje zdanie.

Dodaj komentarz