Sprawdź, kiedy wymiana rozrządu w Skoda Fabia 1.4 16v?

0

Według mechaników pasek rozrządu w Skodzie Fabia 1.4 16v powinno się wymieniać każdorazowo po przejechaniu ok. 90 tysięcy kilometrów, jeżeli natomiast chodzi o wymianę rozrządu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

Kiedy wymiana rozrządu Skoda Fabia 1.4 16v ? Układ rozrządu w Skodzie Fabii skonstruowany jest w taki sposób, że nie mamy możliwości kontroli jego faktycznego stanu na własna rękę, ani nawet przy pomocy mechanika. Specjalista motoryzacyjny nie ma możliwości wydania opinii o mechanizmie na podstawie zrealizowanych oględzin. Różnego rodzaju testy w tym przypadku, też nie będą miały racji bytu. Kierowca samodzielnie musi dopilnować terminów, które są ustalane zazwyczaj przez producentów samochodowych.

Jeżeli model wyposażony jest w pasek rozrządu, należy dokonać jego wymiany bezwzględnie po przejechanych 60-90 tys. kilometrów, pomimo że według producentów dystans ten może wynosić nawet 240 tys. kilometrów. Zalecenia podawane przez producentów odnoszą się do doskonałych warunków oraz modelowego stylu jazdy. Dlatego, też lepiej nie narażać się na ryzyko i niepotrzebne nerwy i warto posłuchać się opinii fachowców.

W przypadku, gdy kierowca przejechał ponad 400 tys. kilometrów bez pojawiających się objawów awarii łańcucha i słyszy niepokojące odgłosy, które się wydobywają z pod maski samochodu, wówczas warto jest się wybrać do serwisu.

Kika słów o pracy mechanika – http://www.szukamszkoly.com/zawody/mechanik-samochodowy/

Udostępnij

Dodaj komentarz