HONDA RACING OGŁASZA SKŁAD FABRYCZNEGO ZESPOŁU KIEROWCÓW WTCC W SEZONIE 2016

0

Dnia 14 stycznia zespół Honda Racing ogłosił skład kierowców WTCC na sezon 2016. Do zespołu dołączy Rob Huff, mistrz WTCC z 2012 roku. Jego zespołowymi kolegami będą Tiago Monteiro i Norbert Michelisz.

Norbert Michelisz, zdobywca Yokohama Trophy, zostanie również kierowcą fabrycznego teamu Hondy i zasiądzie za kierownicą Civica WTCC przygotowanego przez JAS Motorsport.

Od momentu debiutu w WTCC w 2005 roku, Brytyjczyk Rob Huff (36 l.) jest jednym z najlepszych kierowców tej serii.

Oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego w 2012 roku, Rob wygrał 27 wyścigów WTCC, co zapewnia mu drugie miejsce na liście najbardziej utytułowanych kierowców tej serii. Oprócz tego, Brytyjczyk 77 razy stawał na podium i zdobył 11 miejsc pole position.

Z ośmioma wygranymi na koncie, Rob Huff jest także najbardziej utytułowanym kierowcą w historii prestiżowego wyścigu Macau Guia Race.

Jednym z kolegów Huffa w fabrycznym zespole Hondy, będzie Portugalczyk Tiago Monteiro, który pod koniec 2012 roku zasiadł za sterami Civica debiutującego w WTCC. Będzie on startował w barwach Hondy już czwarty sezon z rzędu.

39-letni Tiago Monteiro zaliczył swój najlepszy występ w WTCC w 2015 roku, zdobywając piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, w następstwie zwycięstwa w dwóch wyścigach, w tym w domowej rundzie Hondy w Japonii.

Trzecim kierowcą Hondy będzie 31-letni Norbert Michelisz, który przez trzy ostatnie sezony ścigał się Civiciem WTCC zespołu Zengo Motorsport. Jest on największą gwiazdą sportów motorowych na Węgrzech.

W roku 2015 Michelisz wygrał Yokohama Trophy w klasyfikacji kierowców z niezależnych zespołów i potwierdził wydajność Civica WTCC, pokonując wszystkie teamy fabryczne i zgarniając dwie wygrane, w tym jedną na torze Hungaroring.

Rob Huff:

„W ostatnich sezonach przyzwyczaiłem się do widoku Hondy Civic WTCC przed moim autem, więc możliwość poprowadzenia jej w tym roku jest dla mnie bardzo ekscytująca. Nie będę szczęśliwy, jeśli zakończę moją karierę, jako jednokrotny mistrz WTCC, przy czym mam szansę poprawić moje statystyki z Hondą i zespołem JAS. W zeszłym roku wystartowałem za sterami Civica TCR (zbudowanego przez JAS) w Makau. Wspominam ten model, jako bardzo szybką i dobrze przygotowaną maszynę, więc mam nadzieję, że w tym sezonie będziemy dysponować silną bronią. Już nie mogę się doczekać początku testów.”

Tiago Monteiro:

„Jestem zaszczycony, że mogę pozostać z Hondą w sezonie 2016. W ostatnich latach poczyniliśmy wiele postępów w pracach rozwojowych nad naszym samochodem i wiem, że przez zimę wszyscy pracowali bardzo ciężko, aby uczynić auto jeszcze szybszym. To daje mi pewność, że możemy uzyskać doskonałe wyniki w tym roku pomimo wysokiego poziomu rywalizacji w mistrzostwach.”

Norbert Michelisz:

„Cieszę się, że jako kierowca teamu fabrycznego Hondy startującego w serii wyścigów FIA WTCC, zasiądę za kierownicą Civica przygotowanego przez JAS Motorsport. Przez ostatnie trzy lata ścigałem się maszynami Hondy i dobrze wspominam tę współpracę. Udało mi się wygrać kilka wyścigów i zdobyć trofeum Yokohama Trophy w zeszłym roku. Jestem za to wdzięczny i mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania, jakim Honda obdarzyła mnie w tym roku.”

Źródło: www.honda.pl
Udostępnij

Dodaj komentarz