Dwa dodatkowe wyścigi w nowym sezonie Audi Sport TT Cup

0

W drugim sezonie swego funkcjonowania, puchar Audi Sport TT Cup poszerza swój program. Dwa wyścigi rozegrane zostaną podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. Pozostałych sześć rund odbędzie się w ramach weekendów DTM.

Podczas inauguracji sezonu DTM w pierwszy majowy weekend w Hockenheim, rozlegnie się również strzał startowy rozpoczynający nowy sezon Audi Sport TT Cup 2016. Trzy tygodnie później będzie miało miejsce inne premierowe wydarzenie. Młodzi kierowcy pucharu Audi będą ze sobą rywalizować na trasie będącej wariantem pętli Grand Prix, w ramach programu poprzedzającego wyścig 24-godzinny na torze Nürburgring. Pod koniec czerwca, podobnie jak rok temu, rozegrane zostaną dwa wyścigi na torze Norisring. Zaraz potem, pierwsza w tym sezonie impreza odbędzie się poza granicami Niemiec – w holenderskim Zandvoort. Po dwumiesięcznej przerwie letniej, Audi Sport TT Cup będzie kontynuowany we wrześniu, kiedy to odbędą się dwie kolejne rundy pucharu. Najpierw młodzi kierowcy po raz kolejny potwierdzać będą swe umiejętności na torze Nürburgring, tym razem w konfiguracji DTM trasy Grand Prix, a później przeniosą się do Budapesztu, gdzie zaplanowano kolejny weekend wyścigów poza terenem Niemiec. Finał sezonu odbędzie się od 14 do 16 października w Hockenheim.

W drugim sezonie zmagań Audi Sport TT Cup, szefującego mu dotąd z sukcesem Rolfa Michla, zastąpi Philipp Mondelaers. Michl obejmie w quattro GmbH kierownictwo nad marketingiem modeli serii R i RS. Philipp Mondelaers do roku 2010 pracował w Audi Sport nad projektowaniem silników dla pojazdów startujących w DTM, a w 2011 przeszedł do działu zajmującego się projektowaniem pojazdów wyścigowych dla klientów zewnętrznych. Równocześnie, podczas ważnych imprez, pracował jako inżynier wyścigowy i m.in. z zespołami Audi Sport Team Phoenix i Audi Sport Team WRT święcił znaczące sukcesy w serii GT.

„Z dużym zainteresowaniem śledziłem pierwszy rok zmagań w ramach pucharu Audi Sport TT Cup i cieszę się na to nowe wyzwanie oraz współpracę z młodymi talentami“ – mówi Philipp Mondelaers. „Tegoroczny kalendarz podkreśla międzynarodowy charakter pucharu Audi Sport TT Cup. Zandvoort i Budapeszt to dwie zupełnie nowe imprezy, na nowych dla nas torach. Żaden z kierowców jak dotąd nie startował tam w ramach Audi TT Cup. Gościnne występy podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring będą z pewnością również wspaniałą imprezą.“

O możliwość udziału w Audi Sport TT Cup 2016 ubiegało się łącznie 125 kierowców obu płci, reprezentujących 36 narodowości. quattro GmbH przyznało im aż 20 stałych miejsc – o dwa więcej niż w ubiegłym roku. Cztery kolejne miejsca zostaną obsadzone przez różnych kierowców startujących w pucharze gościnnie.

Terminy wyścigów puchar Audi Sport TT Cup

06.-08.05. Hockenheim (Niemcy)
26.–29.05. Nürburgring (Niemcy)
24.–26.06. Norisring (Niemcy)
15.–17.07. Zandvoort (Holandia)
09.–11.09. Nürburgring (Niemcy)
23.–25.09. Budapeszt (Węgry)
14.–16.10. Hockenheim (Niemcy)

Źródło: www.audi.press-bank.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz