Dobry samochód w dobrej cenie

0

Na przestrzeni ostatnich lat możemy obserwować zjawisko, jakim jest stopniowa profesjonalizacja sprzedaży aut używanych. Minęły czasy, gdy były one kojarzone z fałszowaniem stanu liczników i manipulowaniem dokumentacją techniczną. Dzisiaj samochody używane coraz częściej są utożsamiane z wysoką jakością połączoną z wyjątkowo korzystnymi cenami. Rozwiązania, jakie w tym względzie przygotowali dla nabywców dealerzy takich pojazdów są coraz korzystniejsze, co przekłada się na wzrost zainteresowania.

Pewna rzecz się nie zmieniła. Polacy w dalszym ciągu najżyczliwiej patrzą na auta sprowadzane z krajów zachodniej Europy oraz na takie, które mają za sobą tylko jednego właściciela. Wart odnotowania jest fakt, iż coraz chętniej nasi rodacy sięgają również po samochody używane zza oceanu, w tym po reprezentantów typowo amerykańskich marek, których dostępność w Europie bywa ograniczona. Na ulicach naszych miast można chociażby zobaczyć zasilane energią elektryczną Tesle, już bardzo popularne w USA, a w Europie zdobywające popularność.

Solidne samochody używane stają się normą

Wspomniana na początku profesjonalizacja branży wynika w dużej mierze z powstania salonów aut używanych, które mają stosunkowo mało wspólnego z komisami. Tam bowiem odbywa się naprawdę staranna selekcja maszyn, jakie będą później zaoferowane nabywcom. Przechodzą one rygorystyczne techniczne kontrole, tak aby w ręce klientów oddać samochody używane, które jeszcze wiele lat będą jeździć po drogach. Przykładem tego podejścia może być wywodzący się z Wielkopolski salon Papis, którego baza odbiorców powiększa się systematycznie.

Dystrybutorzy pojazdów z drugiej ręki zabiegają o to, aby oferowane przez nich maszyny prezentowały się jak najlepiej pod względem wizualnym i technicznym. Do tego stopnia, że wiele takich samochodów trudno odróżnić od fabrycznie nowych. Często spora w tym zasługa zachodnich właścicieli, którzy chuchali i dmuchali na swoje auto, nierzadko z myślą o tym, że jeszcze kiedyś na nim zarobią. Powszechną praktyką w najlepszych salonach jest regeneracja wnętrz, głównie tapicerek i kokpitu.

Gwarancja to już nie luksus

Część osób rozważających kupno auta używanego obawia się, że nie będzie mogła liczyć na żadne świadczenia gwarancyjne ani pomoc techniczną po dokonanej transakcji. Najczęściej jest tak w przypadku kupowania pojazdu od osoby prywatnej, jednak najlepsi dealerzy, jak Papis, inaczej traktują temat. Samochody używane z salonu są coraz powszechniej obejmowane gwarancją, która swoim standardem w zasadzie nie ustępuje temu, co mają do zaproponowania punkty sprzedaży nowych modeli. Dla klientów jest to czytelna informacja, że salon zdaje sobie sprawę z wysokiej jakości auta, które oferuje.

Zaufanie, jakim są darzone najlepsze salony prowadzące handel maszynami z drugiej ręki, nie jest jak widać dziełem przypadku, ale efektem rosnących standardów i szacunku do nabywców. Równocześnie zakup takiego pojazdu jest nadal dla milionów ludzi szansą na to, by cieszyć się w pełni sprawnym i komfortowym modelem, często bardzo renomowanej marki. Samochody używane z salonu to opcja, którą warto rozważyć, ponieważ korzyści z niej płynące nie budzą dziś żadnych wątpliwości.

Udostępnij

Dodaj komentarz