Dlaczego warto kupić pewne auto używane z gwarancją?

0

Auta używane to świetny sposób na oszczędność pieniędzy. Wszystko dlatego, że nowe samochody szybko tracą na wartości. Tym samym może okazać się, że już po roku od zakupu nasze nowe auto będzie warte o jedną piątą mniej niż podczas zakupu. Pewne auta używane to tym samym świetny sposób na zakup wymarzonego pojazdu w dobrej cenie, który posłuży na długie lata.

Jak wybrać pewne auto?

W obecnych czasach wielu handlarzy samochodowych postępuje nieuczciwie. Mowa tu między innymi o zatuszowywaniu wypadków, przebiegu czy innych elementów historii auta. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad zakupem pewnego auta używanego. Najczęściej oferują je autoryzowane komisy, działające przy dealerach różnych marek samochodowych. Dzięki temu już na etapie wstępnych oględzin można uzyskać wszystkie informacje i ma się pewność, że są one prawdziwe. Warto pojeździć po różnych serwisach autoryzowanych i zapoznać się z każdą z ofert, tak aby wybrać samochód idealny, który w pełni wpisze się we wszystkie potrzeby.

Co zyskujemy?

Decydując się na zakup auta używanego z autoryzowanego serwisu zyskuje się pewność, że zakup będzie zgodny z tym, co zostało zawarte w ofercie. Do tego typu miejsc trafiają najczęściej auta poleasingowe, które posiadają pełną historię serwisową, były regularnie serwisowane, a także naprawiane jedynie w autoryzowanych serwisach. Tym samym zyskuje się pewność, że nowy samochód nie będzie się psuł i generował nieprzewidziane wydatki. Auto na pewno nie było kradzione ani nie miało wykonywanych gruntownych napraw na przykład na skutek poważnego wypadku. To bardzo ważne, ponieważ powszechną praktyką jest „odratowywanie” samochodów, które powinny być przeznaczone do kasacji i wrzucanie ich z powrotem na rynek. Taki pojazd nie tylko jest bardziej narażony na ulegnięcie wypadkowi, ale gdy do niego już dojdzie, pasażerowie mają zdecydowanie mniejsze szanse na wyjście z tego bez szwanku. W komisach autoryzowanych zazwyczaj otrzymuje się również gwarancję na samochody używane.

Na czym polega gwarancja na używane samochody?

Gwarancja na używane samochody to nic innego, jak usługa mająca dać klientowi pewność, że kupowane auto jest zgodne z przedstawionym opisem oferty. W razie wystąpienia awarii nie ma mowy o tym, że komis zostawi nas z tym bez pomocy. Gwarancja daje możliwość uzyskania zwrotu kosztów naprawy lub wykonanie jej w serwisie komisu, który dokonał sprzedaży. Jest ona wydawana na określony czas, który daje szansę na odkrycie ewentualnych już istniejących przed zakupem awarii. Pewne auta używane z gwarancją to w dzisiejszych czasach świetny sposób na zyskanie w pełni sprawnego pojazdu na lata. Wszystko dlatego, że w normalnych komisach jesteśmy powszechnie oszukiwani. Nie mówi nam się prawdy o historii auta. Popularne „Niemiec płakał jak sprzedawał” w skrócie opisuje dysonans między tym, co mówi nam dealer, a co okazuje się w rzeczywistości. Właśnie dlatego warto dopłacić. Polowanie na najniższe cenowo oferty bez gwarancji może w późniejszym czasie spowodować jeszcze większe koszty.

Udostępnij

Dodaj komentarz