Jakie auta są najchętniej wypożyczane do ślubów?

0

Na swój ślub można dotrzeć na skrzydłach miłości. Można również przybyć tam w bardziej konwencjonalny sposób, a tych do wyboru jest całkiem sporo. Konkretna decyzja zależy oczywiście od osobistych upodobań przyszłych państwa młodych. Jeśli ograniczyć się jedynie do pojazdów mechanicznych, to i tak mamy przed sobą kilka cieszących się popularnością kategorii pojazdów, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Zdecydowany prym wiedzie obecnie trend, dotyczący motoryzacyjnej klasyki. Wielką zaletą pojazdów z tej kategorii jest ich oryginalność i charakter, którego mogą im pozazdrościć współczesne auta. Spośród coraz liczniejszej grupy pieczołowicie odrestaurowywanych automobili sprzed lat, można wybierać pomiędzy takimi perełkami motoryzacji, jak amerykańskie Hudson Super Six z 1929 r., Packard 901 Sedan z 1931 r., francuski Citroen C4G (Grand) z 1932 r., brytyjski Austin 10 Cambridge z 1937 r., czy też powojennymi klasykami, jak niemiecki Mercedes 300C z 1957 r., amerykański Cadillac Fleetwood z 1959 r., szwedzki Volvo 1800S z 1965 r., amerykański Ford Mustang GT z 1968 r., brytyjski Aston Martin V8 z 1974 r.

Rosnącą popularnością cieszą się również klasyki rodzimej motoryzacji, żeby wspomnieć chociażby o Warszawie M-20 z 1959 r., FSO Syrenie 103 z 1964 r., Fiacie 126 A Steinwinter z 1975 r., FSO Polonezie 1500 z 1981 r., FSO Fiacie 125P z 1983 r., nie zapominając o pozostałych arcydziełach bratniej, socjalistycznej myśli technicznej.

Pomimo zdecydowanego wzrostu zainteresowania wszelkiego rodzaju klasykami oraz rosnącej grupy osób, dla których wielkie amerykańskie limuzyny są symbolem kiczu i braku gustu, auta o podwyższonym standardzie nadal znajdują uznanie. Dzieje się tak między innymi dlatego, że możliwości wyboru spośród tej grupy pojazdów z oczywistych względów są znacznie szersze niż wśród aut klasycznych. W gronie najbardziej docenianych znajdują się między innymi takie marki, jak niemieckie Mercedes, BMW, Audi, Porsche, brytyjskie Rolls Royce, Bentley, Aston Martin, Jaguar, Range Rover, włoskie Ferrari, Lamborghini, Maserati, japoński Lexus czy amerykański Jeep Grand Cherokee oraz wspominane już pojazdy typu limuzyna.

Dla miłośników motoryzacji, którzy nie boją się łamać konwencji i konwenansów, wypożyczalnie mają do dyspozycji różnego rodzaju jednoślady. Państwo młodzi mogą zajechać pod kościół Vespą, klasycznym włoskim skuterem; legendarnym, amerykańskim Harleyem-Davidsonem; brytyjskim Triumphem – ikoną wśród jednośladów czy też niezniszczalnym radzieckim M72, z bocznym wózkiem dla pasażera.

Niestandardowych motoryzacyjnych możliwości, z których można skorzystać w ten wyjątkowy dzień, jest oczywiście znacznie więcej. Ich potencjalną listę ograniczają jedynie wyobraźnia, gust, odwaga i zasobność portfela młodej pary. Czymkolwiek by się jednak nowożeńcy przed kościół nie wybrali, należy im życzyć opanowania na zakrętach i szerokiej drogi RAZEM.

Udostępnij

Dodaj komentarz