10 największych wypożyczalni samochodów w Polsce

2

Sytuacja, z którą możemy się spotkać w nowym mieście…. Wjeżdżamy do niego i nie wiemy jak dotrzeć do wyznaczonego punktu, nie znamy połączenia oferowanego przez komunikację publiczną, a jednocześnie nie mamy ochoty korzystać z taksówki czy Ubera. Co zrobić, myślimy intensywnie? Postanawiamy wypożyczyć samochód. Dla niektórych z nas to pewne uproszczenie, ale generalna zasada pozostaje taka sama – zawsze wygodniej, łatwiej i bezpieczniej poruszać się samochodem, niż chociażby komunikacją miejską. Pozostają jednak trzy podstawowe kwestie jakie należy rozwiązać. Po pierwsze na jaki czas chcemy wypożyczyć, po drugie – jakim autem jesteśmy zainteresowani, a po trzecie – w jakiej wypożyczalni chcemy tego dokonać.

Pamiętajmy, iż duże wypożyczalnie są najbardziej wiarygodne. Mówiąc o tego typu działalności należy nadmienić o firmie 99Rent. Jest to ogólnopolska firma wyspecjalizowana w wypożyczaniu samochodów każdej klasy (od małych aut miejskich do dużych pojazdów dostawczych). Można dzięki ich usługom maksymalnie spersonalizować termin wynajmu, obejmujący dokładną datę wraz z godziną odbioru i zwrotu pojazdu. Cena jest uzależniona od długości i klasy samochodu, jaki chcemy wynająć. Kolejną wypożyczalnią jest EUROPCAR. W tym wypadku jest to działalność rozpowszechniona na terenie całej Europy. Nie licząc standardowych możliwości wynajmu samochodu, które oferowane są w każdej wypożyczalni, istnieje tu możliwość zorganizowanego wynajmu, np. dla wycieczek. Kolejna duża wypożyczalnia na terytorium Polski to AVIS25. Rozwija się na tyle prężnie, że szybko znalazła się na 3 miejscu pod względem wypożyczeń samochodów. Co ciekawe posiada największą bazę punktów usługowych spośród wszystkich wypożyczalni.

Kolejnymi wypożyczalniami są: Rentcar oraz Expres rent car. Są to dwie firmy porównywalne pod względem oferty i zasięgu. Prezentują ciekawą i w miarę nową flotę samochodów; mają też dużo punktów odbioru i zwrotu pojazdów.
Następne firmy to: Autotex z ciekawą bazą aut dostawczych, Easycar.pl z różnorodnością modeli i klas, następnie Autocash, które specjalizuje się głównie w wynajmie długoterminowym oraz wypożyczaniu aut małych (np. Smart). Ostatnie dwie wypożyczalnie to: Holidaycar.com zajmująca się głównie wypożyczaniem weekendowym oraz Car-rental, która swoim charakterem przypomina wypożyczalnie premium z typową flotą pojazdów luksusowych.

Polski rynek wypożyczalni samochodów ma się świetnie. Oczywiście jest jeszcze bardzo dużo innych mniejszych wypożyczalni, które mają swój indywidualny target klienta. Należy pamiętać, że wypożyczenie pojazdu stanowi ciekawą alternatywę w stosunku do tradycyjnego poruszania się po mieście i jego okolicy.

Udostępnij

2 komentarze

  1. Bardzo dobry wpis, dzięki temu poszukujący dobrej wypożyczalni trafią do najpewniejszej firmy, Polecam korzystanie z takich usług, jeśli ktoś potrzebuje auto na krótki czas. Wcale nie jest to takie drogie, a do tego znacznie bardziej komfortowe niż np. komunikacja miejska. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz