Zakup taniego auta? Zobacz, jakie zalety ma leasing używanego samochodu

0

Chcesz wymienić swoje wysłużone auto na nowszy model? Nie stać Cię na zakup pojazdu wprost z salonu? Postaw na leasing używanego samochodu. Podpisując umowę leasingową znacząco ograniczysz udział własnych środków finansowych, zaoszczędzisz na podatkach, a za kilka lat wymienisz auto na nowsze i lepiej wyposażone. Sprawdźmy, jakie zalety niesie za sobą leasing używanego samochodu.

Leasing jest nowoczesną, atrakcyjną ekonomicznie formą finansowania dóbr, szczególnie popularną wśród przedsiębiorców. To właśnie właściciele firm osiągną bowiem najwięcej korzyści z podpisania umowy leasingowej. Przyjrzyjmy się im nieco dokładniej.

Lepsze wyposażenie za niższą cenę

Pamiętaj, że w momencie wyjazdu z salonu wartość samochodu spada o kilka, a nawet kilkanaście procent. Z ekonomicznego punktu widzenia zakup nowego modelu okaże się więc wyjątkowo nieopłacalny. Zwłaszcza, że za cenę średniej klasy pojazdu z pierwszej ręki możesz mieć naprawdę świetnie wyposażonego, sprawnego technicznie i nienagannie prezentującego się „kilkulatka”.

Leasing używanego samochodu – sposób na niższą ratę

Przedmiotem umowy leasingowej może być zarówno nowy, jak i używany samochód. Wybierając używany pojazd znacząco zmniejszysz wysokość rat leasingowych. Nie ulega wątpliwości, że wartość kilkuletniego samochodu będzie zdecydowanie niższa niż wartość tego samego modelu, który kilka dni temu wyjechał z salonu.

Warto wiedzieć jednak, że nie każde używane auto może stać się przedmiotem umowy leasingowej. Większość leasingodawców umożliwia wzięcie w leasing aut nie starszych niż 3-6 lat. Wiek samochodu często bywa również powiązany z długością trwania umowy. Najczęściej suma wieku pojazdu oraz długości trwania umowy nie może przekroczyć 7-8 lat. Jeśli weźmiesz w leasing 4-letnią Toyotę Yaris, będziesz mógł użytkować ją jeszcze przez 3-4 lata. Po zakończeniu umowy leasingowej możesz po prostu zwrócić leasingodawcy użytkowane dotąd auto i… podpisać kolejną umowę leasingową.

Możliwość wymiany auta bez ponoszenia wysokich kosztów

Po wygaśnięciu umowy leasingowej to leasingodawca weźmie na siebie obowiązek sprzedaży jej przedmiotu. Leasingując auto, unikniesz więc żmudnych i czasochłonnych czynności, związanych z szukaniem kupca, przygotowaniem auta do oględzin i dopełnieniem wszelkich innych formalności. A te byłyby niezbędne, jeśli chciałbyś sprzedać samochód będący Twoją własnością.

Nie da się ukryć, że tworzenie atrakcyjnych, przyciągających uwagę ogłoszeń, odbieranie telefonów i spotkania z potencjalnymi klientami wymaga naprawdę sporej ilości czasu. Oddając auto leasingodawcy, będziesz mógł podpisać kolejną umowę, i wybrać nowsze, lepiej wyposażone czy bardziej funkcjonalne auto.

Jeśli po zakończeniu umowy leasingowej zechcesz dalej użytkować pojazd, możesz wykupić go od firmy leasingowej. W większości przypadków na bardzo atrakcyjnych warunkach.

Jesteś przedsiębiorcą? Oszczędzaj z leasingiem

Leasing używanego samochodu to sposób na oszczędności. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, będziesz mógł obniżyć podstawę opodatkowania o wysokość raty leasingowej, czynszu inicjalnego (opłaty wstępnej) oraz wszelkich kosztów, związanych z codzienną eksploatacją auta.

Oszczędności podatkowe to nie jedyny sposób na zatrzymanie w portfelu kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych. Czy wiesz, że wybierając Standard Leasing na samochody używane, oferowany przez Toyota Leasing możesz całkowicie wyeliminować opłatę wstępną? Długość umowy leasingowej może wynosić aż 60 miesięcy, a jej przedmiotem może być nawet 15-letni samochód. Biorąc pod uwagę wymagania innych leasingodawców, Toyota Leasing wykazuje w tym zakresie wyjątkowo elastyczne podejście.

Udostępnij

Dodaj komentarz