Volkswagen Passat Autem Flotowym 2015

0

db2014au01283_large_pop

W piątek 6 listopada w Ożarowie Mazowieckim odbyło się wręczenie nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych. W profesjonalnym teście flotowym, w segmencie D zwyciężył Volkswagen Passat.

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS) jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce. Profesjonalny Test Flotowy organizowany przez Stowarzyszenie podzielony jest na kilka etapów i trwa łącznie 10 miesięcy. Część teoretyczna rozpoczęła się w lutym bieżącego roku. Auta do testu nominowane były na podstawie zestawienia przygotowanego przez partnera merytorycznego projektu – Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR. Zestawienie obejmowało po 10 samochodów w segmencie, najczęściej kupowanych przez klientów instytucjonalnych w Polsce w IV kwartale 2014 roku oraz w I kwartale 2015 roku.

Do kolejnego etapu, części praktycznej testu, zakwalifikowało się 47 pojazdów w siedmiu segmentach. Część praktyczna trwała trzy dni, podczas których ponad 120 managerów flot wypełniło ponad 1000 arkuszy ocen samochodów.

W finałowej walce o miano Auta Flotowego 2015 Passat pokonał 5 innych modeli swojego segmentu.

Volkswagen Passat cieszy się uznaniem zarówno ekspertów z branży flotowej, jak i klientów indywidualnych, czego dowodem są wyniki sprzedaży w Polsce i Europie. Także eksperci motoryzacyjni docenili nowego Passata nadając mu najbardziej prestiżowy tytuł, jaki może otrzymać samochód w Europie – nagrodę Car of the Year.

Nowy Passat zadebiutował na rynku w 2014 roku. Szeroka gama dostępnych wersji sprawia, że każdy klient znajdzie odpowiednie auto dla siebie i swoich potrzeb. Spektrum silników pozwala na skonfigurowanie modelu o mocy od 125 aż do 280 KM. Prócz znanych z innych modeli marki wersji Trendline, Comfortline i Highline, Passat dostępny będzie niebawem także w wersjach GTE i Alltrack. Nowoczesna hybryda plug-in – wersja GTE wyposażona jest w silniki 1.4 TSI o mocy 156 KM oraz elektryczny o mocy 115 KM. Łączna moc systemowa Passata GTE wynosi 218 KM i pozwala na rozpędzenie auta (limuzyna) do 100 km/h w zaledwie 7,4 s. W salonach niebawem zadebiutuje nowy Passat Alltrack. Model ten dzięki zwiększonemu prześwitowi oraz seryjnemu napędowi 4Motion świetnie sprawdzi się w zaśnieżonych kurortach narciarskich, ciągnąc przyczepę z jachtem na nadmorską riwierę, ale także podczas codziennych dojazdów do pracy.

Źródło: www.vw.press-bank.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz