Toyota sprzedała milion hybryd w Europie

3
W Europie sprzedaż hybryd stanowi 23% całkowitej sprzedaży samochodów Toyoty i Lexusa. Oferta Toyota Motor Europe obejmuje aż 14 modeli hybrydowych. Są to (1) Prius, (2) Prius+, (3) Prius Plug-in, (4) Yaris Hybrid, (5) Auris Hybrid, (6) Auris Hybrid Touring Sports, (7) Camry Hybrid, oraz Lexusy (8) CT 200h, (9) GS 300h (10)GS 450h, (11)IS 300h, (12) LS 600h(L), (13) RX 450h z napędem na 2 lub 4 koła i (14) NX 300h. Hybrydy Toyoty już dziś spełniają wymagającą normę 95 g/km, która zacznie obowiązywać w Europie od 2021 roku.

Do rosnącej popularności hybryd w Europie przyczynił się debiut w lipcu tego roku nowej, gruntownie przebudowanej wersji Aurisa. W przyszłym roku na europejskim rynku pojawią się trzy nowe modele hybrydowe Toyoty – RAV4, czwarta generacja Priusa oraz całkowicie nowy crossover C-HR. Wraz z nimi na rynek wejdzie następna generacja napędu hybrydowego, oszczędniejszego od obecnej wersji aż o 18%, a także napęd na 4 koła e-Four.Unowocześniony model Aurisa z nowym atrakcyjnym designem i jeszcze bardziej oszczędnym napędem spotkał się z ogromnym zainteresowaniem klientów także w Polsce. Łącznie z polskich salonów wyjechały 2378 hybrydowe Aurisy do końca listopada br., w porównaniu do 1742 egzemplarzy w całym 2014 roku. Według przewidywań Roberta Mularczyka, PR Managera Toyoty Motor Poland, wzrost sprzedaży hybrydowych Aurisów wyniesie w tym roku co najmniej 50%, w porównaniu do roku 2014.

Źródło:www.toyota.pl

Udostępnij

3 komentarze

  1. CentrumHamulcowe24.pl on

    Tak obserwuję to co się dzieje na rynku i chyba jednak muszę stwierdzić, że przejście na samochody hybrydowe jest nieuniknione, za kilka – kilkadziesiąt lat na drogach będą już same kosiarki.

  2. Przyznam szczerze że jeszcze niedawno byłam sceptycznie nastawiona do hybryd. Myślałam że są to samochody bez charakteru. No i tu był mój błąd ,uważam ze to jest alternatywa i właściwy kierunek na kopcące klekoty które jeżdżą po naszych drogach.

Dodaj komentarz