Targi Auto Nostalgia 2017 przywołują wspomnienia

0

Czas leci, samochody coraz bardziej przypominają cuda technologii rodem z filmów science fiction, ale nie brakuje miłośników klasycznych aut, które królowały na ulicach lata temu, nawet jeszcze w latach trzydziestych. Wyjątkową okazją do cofnięcia się w czasie mieliśmy podczas Targów Pojazdów Zabytkowych Auto Nostalgia 2017.

W warszawskim Centrum Targowo–Kongresowym MT Polska od trzynastego do piętnastego maja 2017 wszyscy zainteresowani dawnymi autami mieli szansę podziwiać zbiór klasycznych perełek. W tym roku nacieszyć oko mogliśmy takimi modelami jak bardzo rzadki, poszukiwany przez kolekcjonerów z całego świata Jensen Interceptor albo Porsche 911 Carrera wprost z muzeum Porsche w Stuttgarcie. Modelami wystawowymi lub tymi przeznaczonymi na sprzedaż były samochody z całego świata: z Włoch, Ameryki, Niemiec, Francji, Anglii, jak wcześniej wymienione Jensen i Porsche. Nie zabrakło też naszych rodzimych samochodów z ubiegłej epoki jak FIAT 518 w wersji Cabrio, Star 28, FSR Tarpan produkowany od lat siedemdziesiątych do dziewięćdziesiątych w Poznaniu.

Organizatorzy jak co roku zadbali o to, aby Gala zainteresowała odbiorców przychodzących z zamiarem wzbogacenia swojej kolekcji dawnych aut o kolejny nieprzeciętny egzemplarz, ale też usatysfakcjonowała hobbistę przychodzącego w celu podziwiania i poszerzania wiedzy. Goście z Polski i z zagranicy mogli zwiedzać stoiska i eksponaty klubów motoryzacyjnych, firm z branży moto i prywatnych wystawców. Znawcy motoryzacji i samochodów znaleźli coś, na czym mogli zawiesić oko i nie wychodzili znudzeni, a laicy dopiero rozpoczynający przygodę mieli okazję dowiedzieć się wielu rzeczy w przystępny sposób, ucząc się historii na rzeczywistych reprezentantach swoich kategorii. VII Targi Pojazdów Zabytkowych są dobrze wspominane przez uczestników, co potwierdzają wysokie oceny na profilu Facebooka Auto Nostalgii oraz liczne zapowiedzi powrotu zwiedzających za rok.

Udostępnij

Dodaj komentarz