Premiera Citigo – kiedy nowa Skoda będzie dostępna w Polsce?

0

Skoda Citigo – kiedy w Polsce? Producenci Skody obecnie prowadzą działania związane z wprowadzeniem na rynek kolejnej generacji swojego miejskiego ,,malucha’’. Na więcej informacji dotyczących premiery należy jeszcze trochę poczekać. Jednak według zapowiedzi odsłona nowej  wersji Skody Citigo ma nastąpić w 2018 roku i będzie wersją o napędzie elektrycznym. Powinniśmy, więc uzbroić się w cierpliwość i czekać spokojnie na kolejne przecieki.

Citigo należy do najmniejszych samochodów osobowych, produkowanych przez czeską firmę Skoda Auto. Model ten pozycjonowany jest w segmencie aut typowo miejskich. Produkcje modelu rozpoczęto w Bratyławie  w 2011 roku, wspólnie z produkcją bliźniaczo podobnych odmian Volkswagena UP! oraz Seat Mii.

W Czechach auto sprzedawane jest jako 3-drzwiowy hatchback od 2011 roku. Wersję 5-cio drzwiową natomiast,  można było już  kupić rok później. Od wiosny 2012 model ten jest sprzedawany na terenie całej Europy. W 2013 roku rozszerzono ofertę o jednostki napędowe z silnikiem sprężonym na gaz ziemny.

Skodę Citigo można nabyć w kilku wersjach wyposażeniowych m.in.: Easy, Active, Active Pro, Ambition, Elegance i Sport

Źródło: www.media.skoda-auto.com

Udostępnij

Dodaj komentarz