Samochody hybrydowe, czyli ekologia i ekonomia w jednym!

0

Ekologia, oszczędność i użyteczność to tylko niektóre zalety samochodów hybrydowych. Czym auta hybrydowe różnią się od tych z napędem spalinowym, elektrycznym czy silnikiem diesla? Na czym polega ich przewaga?

Choć samochody hybrydowe są z nami już od 20 lat, to właśnie teraz zaczęły przebijać się do szerszej świadomości i zyskiwać największą popularność. Co to jest samochód hybrydowy? Czy samochody hybrydowe są dobre?

 

Auta hybrydowe to nie tylko ekologia!

 

Jeśli chodzi o hybrydy samochody te kojarzą się głównie z ekologią. Słusznie – samochody hybrydowe posiadają zarówno silnik elektryczny, jak i spalinowy, które ze sobą współpracują. Ma to na celu m.in. zmniejszenie zużycia paliwa i emisji szkodliwych substancji. Jak to działa w praktyce?

Dzięki wykorzystaniu i współpracy dwóch silników, w trakcie postoju pracuje jedynie silnik elektryczny, przez co szkodliwe substancje nie są emitowane do atmosfery. Podobnie jest w przypadku jazdy o niedużej prędkości, gdy pracuje jedynie silnik elektryczny.

Z kolei w trakcie szybszej jazdy znajduje zastosowanie silnik spalinowy. Co istotne, energia wytwarzana podczas hamowania gromadzi się w akumulatorach i następnie napędzany jest nią silnik elektryczny. Taki tryb pracy silników, tryb automatyczny, powoduje obniżenie poziomu zużycia paliwa, poziomu emisji szkodliwych substancji, a także… zmniejszenie kosztów eksploatacji.

 

Hybrydy – co sprawia, że są ekonomiczne?

Koszty eksploatacji w przypadku hybryd są niskie z kilku powodów. Kierowcy, którzy pokonują duże odległości doceniają w hybrydach nie tylko niskie spalanie, ale także… niskie koszty serwisu.

Wynikają one z faktu, że auta hybrydowe mają prostszą budowę od np. diesla, a tym samym – mniej części narażonych na zużycie. W hybrydach brak jest rozrusznika, alternatora i pasków klinowych. Co więcej, układ hybrydowy jest mniej obciążający dla silnika spalinowego i systemu hamulcowego. Ma także dłuższą gwarancję.

W przypadku samochodów hybrydowych opinie są zróżnicowane jednak faktem jest, że ich popularność sukcesywnie wzrasta, przez co stanowią już stały element na drogach. Za ich zakupem przemawia ponadto fakt, że ich wybór rośnie i, dzięki temu, dostępne są w sprzedaży nie tylko niewielkie modele idealne do miasta, auta klasy „mini” i auta sportowe, ale także luksusowe limuzyny i samochody typu kombi, które świetnie sprawdzają się na rodzinne podróże! Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aut hybrydowych? Wejdź na stronę https://autokult.pl/32011,samochod-hybrydowy-ile-mozesz-na-nim-zaoszczedzic

Jeśli szukasz samochodu ekologicznego, ekonomicznego i wygodnego sprawdź ofertę samochodów hybrydowych! Być może hybryda jest samochodem idealnym dla Ciebie!

Udostępnij

Dodaj komentarz