Nowe BMW serii 5, premiera 2017

2

Fani samochodów marki BMW nie mogą doczekać się premiery nowego BMW 5. Chociaż do tej pory udało się uzyskać pewne informacje na temat nowego samochodu, wejścia do sprzedaży możemy spodziewać się w lutym 2017 roku. Na szczęście mamy już zdjęcia nowego modelu!

Nowe BMW serii 5

Pewne rzeczy są już pewne, między innymi ta, że twórcy nowego modelu stawiają na tradycję i nadali piątce wygląd łudząco podobny do samochodów z serii 7, posiada również pewne sprawdzone elementy zaczerpnięte z serii 6 Gran Coupe. Najbardziej charakterystyczną częścią BMW 5 jest listwa na wysokości linii nadwozia. Niemniej jednak wprowadzono pewne zmiany. Nowe BMW 5 ma być o ponad 100 kilogramów lżejsze niż dotychczasowe samochody. Wszystko ze względu na zastosowanie materiałów o mniejszej masie. Auto ma smukłą, dynamiczną sylwetkę, wyrazisty front, przestronne wnętrze. Wart uwagi jest też nieco większy niż dotychczas bagażnik samochodu, o pojemności 530 litrów.

BMW 5 dane techniczne

Na 11ego lutego zapowiedziano premierę  aut z czterema silnikami (cztero- i sześciocylindrowym, benzynowym i wysokoprężnym). Kolejne zobaczymy już w marcu. Wszystkie modele (poza BMW 520d) wyposażone będą w 8-stopniową skrzynię Steptronic. Moc samochodu napędza tylną oś, ale twórcy modelu po raz pierwszy postanowili wprowadzić również rozwiązanie z napędem na cztery koła xDrive, a także z napędem hybrydowym (dostępnym od marca 2017). Producent zapowiada wyższą wydajność (spalanie paliwa niższe o 12%), asystenta kierowania i toru jazdy działających do prędkości 210 km/h, a także asystenta zmiany pasa ruchu, kluczyk z wyświetlaczem umożliwiający zdalne parkowanie w ciasnych miejscach oraz diodowe światła dzienne, mijania i drogowe w wyposażeniu standardowym.

Siódma generacja BMW serii 5. Limuzyna – wygląd i zdjęcia

bmw-5-2016 BMW serii 5 2016bmw bmw-6-dane-techniczne

 

źródło: press.bmwgroup.com

Udostępnij

2 komentarze

Dodaj komentarz