W każdym samochodzie powinien znaleźć się trójkąt ostrzegawczy i gaśnica.

Kupując trójkąt zwróćmy uwagę czy ma on homologacje. Tylko ona daje gwarancje odpowiednio dużej powierzchni odblaskowej, która zapewnia odpowiednią zauważalność. Za brak trójkąta grozi mandat w wysokości 20-500 zł, a za nie ustawienie go na drodze w przypadku awarii 150 zł.

Minimalna pojemność gaśnicy, to 1 kg. Gaśnica tak jak trójkąt powinna mieś homologacje i być zamocowana w łatwo dostępnym miejscu – np. w bagażniku. Wysokość mandatu za brak gaśnicy jest taka sama jak w przypadku trójkąta.

Udostępnij

3 komentarze

  1. Warto pamiętać o regularnym przeglądzie gaśnicy – w przypadku zwarcia instalacji gaśnica może uratować Wasz samochód przed doszczętnym zniszczeniem.

  2. koniecznie trzeba mieć wyposażone auto wgfasnice oczywiście z aktualnym przeglądem , trójkąt jak również apteczkę bo nie wiadomo co możne się przydarzyć na drodze

  3. Jaj najbardziej popieram, że apteczka jest bardzo potrzebnym wyposażeniem KAŻDEGO samochody, choć wiele aut nie posiada takiej apteczki, a właściciele ich myślą, że są one zbędne… Aż do czasu jakieś wypadku.

Dodaj komentarz