Nieskończona pasja: Rajd Avalon

0

Rajd Avalon stworzyła organizacja Extreme zarówno dla pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych osób. Celem wydarzenia jest zmiana myślenia na temat osób niepełnosprawnych poprzez ukazanie, że sporty ekstremalne nie są dla nich żadnym wyzwaniem. Wydarzenie daje także nadzieję osobom po tragicznych wypadkach: mogą się oni przekonać, że ich życie nie skończyło się w jednym momencie tylko zmieniło. Nadal mogą mieć i żyć pasją oraz kierować samochodem.

Gdzie odbędzie się rajd?

W tym roku Rajd Avalon odbędzie się na terenie Toru Łódź w godzinach od 7:45 do 17:00. Są do niego dopuszczone samochody osobowe oraz osobowo-towarowe na bazie podwozia samochodu osobowego. Mogą to być zarówno samochody sportowe, jak i cywilne. W przypadku samochodów sportowego nie jest wymagana jego homologacja: jedynie ważne uprawnienie do poruszania się po drogach publicznych lub ważna książka samochodu sportowego. Natomiast właściciel samochodu cywilnego powinien okazać aktualne badania techniczne uprawniające do poruszania się po drogach publicznych. Układ wydechowy pojazdów dopuszczonych do wyścigu nie może przekraczać też 98 db. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do skontrolowania samochodów przed dopuszczeniem ich do konkurencji. Uczestnicy muszą posiadać również ważne prawo jazdy.

Zasady rajdu

Tylko co czeka uczestników na rajdzie Avalon? Każda z drużyn, składająca się z osoby niepełnosprawnej lub niepełnosprawnej i pełnosprawnej, wykona 5 pełnych emocji okrążeń na Łódzkiej trasie. Zawodnicy będą jeździć w pętli po 4 samochody na pełnym torze, ale tylko jedni z nich sięgną po zwycięstwo. I główną wygraną. A jest o co walczyć. Już na starcie, każdy uczestnik otrzymuje pakiet startowy wraz z pełnym cateringiem. Zwycięzca wygra natomiast 15 000 tysięcy złotych zapewnione przez organizatorów i fundację Avalon Extreme. Na zdobywców kolejnych miejsc czekają także tajemnicze nagrody. Uczestnicy wyścigu zobaczą również jazdy pokazowe, które wykonają zaproszeni na rajd goście. Jeśli chcesz zapisać się na zawody: wystarczy wypełnić formularz online i wpłacić wpisowe. Dla osób pełnosprawnych wynosi ono 300 zł, a niepełnosprawnych 200. Ich udział w zawodach jest bowiem dofinansowany przez organizację AVALON EXTREME. Jednak widzowie też nie będą się nudzić podczas rajdu Avalon. Nie tylko zobaczą ,,niemożliwe’’, lecz także będą obserwować piekielnie dobrych kierowców driftujących na Łódzkim Torze. Widzowie mają darmowy wstęp na wyścig Avalon Extreme. Kierowcy jeżdżą przecież dla radości swoich kibiców podnoszących wrzawę, gdy zwycięża ich ulubiony zawodnik.

Oprócz uczestników i kibiców, na wydarzeniu pojawią się także media, które przedstawią bieżącą relację z rajdu Avalon. Celem wyścigu jest także promowanie nauki profesjonalnej jazdy i motosportu. Znika wtedy podział na pełnosprawność, czy niepełnosprawność. Są tylko kierowcy, tor, rajd i kibice.

Udostępnij

Dodaj komentarz