Lepsza jakość powietrza Tworzymy przyjazne dla środowiska pojazdy dla każdeg

1

Poświęciliśmy dekady na zbadanie tego, co możemy zrobić, aby nasze samochody były bardziej przyjazne dla środowiska. Stworzyliśmy m.in. technologię hybrydową, która już zdołała udowodnić swoją wartość w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych i pozwoliła nam wykonać ważny krok naprzód na drodze do przyszłości, w której całe społeczeństwo będzie korzystać z niskoemisyjnych technologii. Obecnie nadal pracujemy nad spełnieniem naszych celów na 2050 r. i obniżeniem poziomu emisji CO2 o 90% względem poziomu emisji z 2010 r.

Redukcja emisji CO2 nie jest jednak naszym jedynym celem. Tak jak rządy wielu krajów i konsumenci na całym świecie wierzymy, że jakość powietrza, którym oddychamy, jest niezwykle ważna. W ramach naszego całościowego podejścia do innowacyjności w projektowaniu i zastosowaniu technologii, nieustannie inwestujemy w rozwiązania, które pozwalają minimalizować ilość emitowanych przez samochody spalin, które w bezpośredni sposób wpływają na ludzkie zdrowie, takich jak tlenki azotu (NOx) czy cząstki stałe (PM).Właściwy samochód, właściwe miejsce, właściwy czas

Ludzie na całym świecie używają różnych rodzajów pojazdów, które pasują do ich stylu życia i lokalnego środowiska. Niektórzy potrzebują mniejszego samochodu do jazdy po mieście, a dla innych niezbędny jest większy samochód z potężnym silnikiem, który ułatwi im dłuższe podróże. Kwestie dotyczące ochrony środowiska i redukcji emisji dwutlenku węgla nie zawsze współgrają z tymi założeniami, dlatego nie wierzymy w istnienie jednego rozwiązania, które pozwoliłoby stworzyć jeden ekologiczny samochód dla wszystkich kierowców. Dzięki naszemu systemowi hybrydowemu udało nam się stworzyć technologię niskoemisyjną, którą można wykorzystać na wiele sposobów, zadowalając wiele różnych typów konsumentów.

Odkąd pod koniec XIX w. w samochodach zamontowano silniki spalinowe, do ich napędzania używano głównie paliw kopalnianych, które produkowały CO2 i przyczyniały się do powstawania globalnego ocieplenia. Chociaż konwencjonalne silniki będą nadal odgrywać ważną rolę, skupiamy się obecnie na badaniu i rozwijaniu alternatywnych rozwiązań, takich jak biopaliwa ze źródeł ekologicznych, energia elektryczna czy też paliwa wodorowe. Stawiając na różnorodność, staramy się zapewnić najbardziej przyjazne dla środowiska pojazdy, dostarczając naszym klientom właściwy samochód we właściwym miejscu i o właściwej porze.

Źródło: www.toyota.pl

 

Udostępnij

1 komentarz

  1. Bardzo się cieszę, że wszystko idzie w kierunku zielonej strony mocy. W wypożyczalniach takich jak Panek nie widuję jeszcze super ekologicznych modeli, ale wydaje się, że to tam również bedzie kwestia czasu jedynie.

Dodaj komentarz