Kilka kroków do większego bezpieczeństwa

1

W dzisiejszych czasach prawie każda rodzina posiada samochód. Młodzi ludzie czekają niecierpliwie na chwile, by osiągnąć osiemnasty rok życia i wsiąść za kółko auta rodziców. Na drodze nie zawsze jest jednak tak kolorowo, jak nam się wydaje. Jeżeli myślisz, że wiesz wszystko o współczesnej motoryzacji a zasady bezpiecznej jazdy nie są ci obce, to zabierz swoją rodzinę do Skoda Auto lab w Poznaniu. Tam przekonasz się, czy rzeczywiście Twoja wiedza jest wystarczająca.

Skoda Auto lab to Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa,powstałe w 2012 roku, w którym zarówno Ci starsi, jak i Ci młodsi mogą poznać cenną wiedzę i doświadczenie potrzebne w przyszłości na drodze. Miejsce podzielone jest na 5 stref tematycznych, w których na każdego z odwiedzających czeka wiele atrakcji. W strefie bezpieczeństwa znajdują się główne atrakcje wystawy czyli symulator dachowania i hamowania. Na pozór może wydawać się to tylko niewinną zabawą, jednak dzięki temu można uświadomić sobie, jakie czyha na nas niebezpieczeństwo. Oprócz tego wykwalifikowani instruktorzy zapoznają odwiedzających z podstawową pierwszą pomocą.

Druga ze stref to technologia. Tutaj Skoda zapozna wszystkich z jej nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Oprócz tego strefa zgniotu i samochód przecięty praktycznie na pół, aby można było zobaczyć jego wnętrze. Dla chętnych również symulator poduszek bezpieczeństwa. Kolejna ze stref, to eko. Tutaj rozrywka dla tych nieco starszych osób odwiedzających wystawę. Kierowcy będą mogli poznać swoją wiedzę na temat jazdy eko, po czym sprawdzić ją w praktyce, podczas jazdy na specjalnie do tego zaprojektowanym samochodzie. W tej strefie będzie również możliwość z zapoznania się z systemem start-stop, który montowany jest w coraz większej ilości aut. Strefa bezpieczna podróż powstała z myślą o tych, którzy już prowadzą samochód. Doświadczony przewodnik przypomni zasady przystosowania siedzenia do jazdy, informacje o tym jak prawidłowo przewozić zakupy, torby czy torebki, które w czasie zderzenia mogą naprawdę wiele ważyć. Dzięki specjalnym rekwizytom można poznać też rzeczywistą drogę hamowania. Na sam koniec wszystkich odwiedzających czeka bardzo ciekawy seans filmowy w specjalnym kinie, znajdującym się na terenie wystawy.

Skoda auto lab jest częścią inicjatyw, które firma motoryzacyjna, należąca do Grupy Volkswagen, podejmuje, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Jednym z pierwszych przedsięwzięć była Szkoła Jazdy Skoda, działająca od 2004 roku, ma na celu rozwijanie umiejętności kierowców. Prowadzą oni również kursy nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych. W 2009 roku z inicjatywy Skody powstało 12 przewodników po różnych krajach, które mają przygotowywać do jazdy na ich terenach. Znaleźć możemy tam między innymi: Norwegię, Chorwację, czy Francję. Rok 2010 zaś to powstanie internetowego kursu dla polskich kierowców, dzięki któremu można nauczyć się najlepszych praktyk z innych miast Europy. Ostatnią, dotychczasową inwestycją Skody był Autodrom Poznań, czyli Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. W ofercie znajdziemy niekontrolowany poślizg, szybkie hamowanie czy przeszkody wodne.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne, ponieważ możemy wpłynąć nie tylko na swoje życie, ale i innych. Nie wolno lekceważyć zasad, które zostały stworzone dla nas. Jeżeli wybierasz się więc do Poznania, nie zapomnij umieścić ośrodka Skoda auto lab na swojej liście atrakcji.

zdjęcie ze strony: http://www.szkola-auto.pl/

Udostępnij

1 komentarz

Dodaj komentarz