Sprawdź, kiedy nowy model Volvo xc60 będzie miał swoją premierę

0

Kiedy nowe Volvo xc60?  XC60 Concept swój oficjalny debiut miał podczas tegorocznego salonu w Detroit. Wersja produkcyjna tego modelu zaprezentowana zostanie natomiast za 2 lata i niedługim czasie po ukazaniu, ma on znaleźć się w ogólnodostępnej sprzedaży.

XC 60 traktowane jest przez szwedzkich producentów za najbezpieczniejsze Volvo, jakie zostało skonstruowane do tej pory. Według szefów odpowiedzialnych za design, nowe volvo będzie się charakteryzowało ponadczasowością, funkcjonalnością, a przede wszystkim elegancją. Inspiracją projektantów do stworzenia nadwozia dla tego modelu były dwa rodzaje aut – sportowe coupe oraz samochód typowo terenowy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dwudzielna klapa bagażnika, której dolny element jest wysuwany i jeżeli zaistnieje taka potrzeba podnosi się podgórną. Dzięki temu otrzymujemy dostęp do dużej powierzchni ładunkowej.

Wnętrze XC60 zostało wykonane w stylu typowo hi – tech. Utrzymane zostało w jasnych kolorach z elementami czerni w podłodze i desce rozdzielczej, które stanowią kontrast. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że fotele mają zintegrowane ze sobą pasy bezpieczeństwa. Również drążek służący do zmiany biegów otrzymał oryginalny kształt.

Wyposażenie seryjne posiadać będzie wiele nowinek o charakterze technologicznym m.in. system zapobiegania kolizjom tzw. City Safety.

Zdjęcie: www.volvocars.com/

Udostępnij

Dodaj komentarz