Nowa Skoda Yeti? Uchylamy rąbka tajemnicy!

0

Sprawdź, kiedy nowa Skoda Yeti! Aktualnie Czesi są w trakcie przygotowania kolejnej odsłony nowej Skody Yeti. Oficjalna premiera szacowana jest na drugi kwartał bieżącego roku. Auto ma zostać wprowadzone do rynkowej sprzedaży już na początku 2017 roku.

Stylistyka oraz występująca w aucie technologie nie są traktowane przez ekspertów za nowatorskie i innowacyjne, jednak to nie zniechęca sympatyków Skody do dokonywania jej zakupu. Obecnie auto posiada szerokie grono swoich zwolenników na całym świecie.

Według pojawiających się w internecie przecieków nowa odsłona Skody Yeti będzie zbudowana na bazie modelu Volkswagen Tiguan, a jej elementarną częścią będzie platforma MQB. Podobne rozwiązanie zastosowano już w Octavii. Ponadto nowe Yeti będzie miała większe gabaryty w porównaniu do swojej poprzedniej wersji i oferowana ma być jako 5-cio oraz 7-miomiejscowy SUV. Według producentów w niedługim czasie po jej premierze, w salonach ma pojawić się również wersja bazująca na nadwoziu w stylu coupe, jednak ma już ona być sprzedawana pod zupełnie innym nazewnictwem.

Skoda Yeti należy do osobowych samochodów o typie sportowo-użytkowym, który produkowany jest przez niemiecką firmę Volkswagena, ale pod marą czeskiego koncernu Skoda Auto . Pierwsza generacja tego modelu zaistniała na rynku samochodowym w 2009 roku, a już w 2010 roku model ten został uzyskał tytuł – czeskiego samochodu roku.

Źródło: www.media.skoda-auto.com

Udostępnij

Dodaj komentarz