Skoda Roomster. Znamy datę rozpoczęcia sprzedaży!

0

Kiedy nowa Skoda Roomster?

Oficjalna światowa premiera Skody Ramster miała miejsce na początku marca bieżącego roku podczas Salonu Samochodowego w Genewie, natomiast data wprowadzenia modelu do sprzedaży przewidziana została na koniec tego miesiąca.

r2

Nowy Roomster to długo wyczekiwany model marki Skoda. Daty jego oficjalnej premiery były już parokrotnie zmieniane, co niepokoiło potencjalnych jego nabywców. Produkcję tego nietypowego, flotowego modelu rozpoczęto już w listopadzie ubiegłego roku, a do testów o charakterze eksploatacyjnym przeznaczono ponad 110 sztuk, które zostały przeznaczone dla użytkowników flotowych Słowacji. Opinie otrzymane od testerów, zostaną wykorzystane przez producenta w celu udoskonalenia modelu.

r3

Zgodnie z zamierzonym planem czeskiego producenta, nowy Roomster przypomina bliźniaczo najnowszą generację Volkswagena Caddy. Oba te spokrewnione wyglądem modele są już produkowane przez oddział Volkswagena Poznań w Antoniaku, a nie jak to było do tej pory w czeskich Kvasinach (Produkcję w Kvasinach zakończono z dniem 30 kwietnia 2015. Od tego momentu ruszyła tam produkcja nowej generacji Skody Superb). Nowa wersja Skody Roomster nie ma już tak bardzo kontrowersyjnego wyglądu nadwozia, jaką można dostrzec w poprzedniej jego odmianie.

Źródło: www.media.skoda-auto.com

Udostępnij

Dodaj komentarz