Kiedy nowa Skoda Fabia? Rajdowa odmiana R5

0

Kiedy nowa Skoda Fabia?  W trakcie trwania 34 edycji GTI Meeting and Worthersee w 2015 koncern Skoda ujawnił szczegóły i zaprezentował nową odmianę Fabii Combi w rajdowej wersji R5.

Skoda Fabia w wersji R5 jest następcą popularnej Fabii Super 2000. Model ten miał swój debiut podczas Rajdowych Mistrzostw Czech w kwietniu ubiegłego roku.

Samochód Fabia R5 charakteryzuje się 18 – calowymi lekkimi obręczami (podobne do tych znajdujących się w rajdowej odmianie hatchbacku) karoserią, która przybliżona została do ziemi oraz dużą ilością zamontowanych spoilerów. Wielkie zderzaki i szeroki wylot powietrza ukazują waleczny charakter samochodu, natomiast błotniki o dużej szerokości i monstrualny tylni zderzak, który zakończony jest spoilerem, dodają drapieżności.

Pod maską samochodu znajdziemy zainstalowany silnik typu benzynowego – turbo o pojemności 1.6 L. Maksymalna prędkość rajdówki to 248 km/h. Model posada napęd na cztery koła, dzięki zamontowanej w nim sekwencyjnej skrzyni biegów z pięcioma przełożeniami. R5 Combi jest mocną jednostką, podobnie jak to miało miejsce w przypadku rajdowej Fabii R5. Według opinii ekspertów zaprezentowany model jest udanym następcą modelu Fabia Super 2000.

Na stoisku czeskiego producenta, poza modelami rajdowymi, można było także zobaczy odmianę Fabii w wersji pickup pod nowym nazewnictwem – Funstar.

Źródło: www.media.skoda-auto.com

Udostępnij

Dodaj komentarz