Kradzieże aut w Polsce. 5 wskazówek, jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą

7

Analizując policyjne statystyki, można wywnioskować, że liczba kradzionych aut w Polsce z roku na rok ulega stopniowemu spadkowi. Dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, kierowcy jednak bardzo często stosują dodatkowe mechanizmy i akcesoria – takie jak blokady mechaniczne, alarmy, immobilisery, ukryte przełączniki oraz lokalizatory GPS.

Kradzież samochodu, jak się przed tym uchronić?

Osoby prowadzące i odpowiedzialne za auta zawsze powinny dmuchać na zimne, ponieważ okazja czyni złodzieja. Dlatego też oprócz wykorzystywania najnowocześniejszych technologii warto jest zastosować się do poniższych zaleceń:

  1. Parkuj w miejscach widocznych, dobrze oświetlonych w nocy oraz często uczęszczanych.
  2. Nie zostawiaj na widoku cennych rzeczy we wnętrzu pojazdu.
  3. Nie zostawiaj nigdy otwartych drzwi w samochodzie, a w szczególności samochodu na pracującym silniku.
  4. Klucze od auta chowaj zawsze głęboko w swojej kieszeni.
  5. Nie zapominaj również o opłaceniu (wykupieniu) ubezpieczenia AC.
Udostępnij

7 komentarzy

  1. Ciężko zabezpieczyć się przed kradzieżą. Możemy zminimalizować ryzyko kradzieży, ale całkowicie pozbyć się jej jest niemożliwe

  2. Najśmieszniejsze jest to, że sprawdzone sposoby przez kradzieżą znają tylko osoby, które zajmują się kradzieżą na co dzień 😀 Nie bez powodu takie osoby zatrudniane są w firma zabezpieczających. Ale tak na prawdę nie ma zabezpieczenia, którego nie da się obejść

  3. Nie ma takiego zabezpieczenia którego nie będzie można obejść.Jeżeli złodziej dostanie zlecenie na konkretne auto to te samochód już nie będzie twój.

  4. Witam, jeśli chodzi o sprawdzony system do monitorowania pojazdów, polecam Web-Sat. Można długo opowiadać o zaletach ale najlepiej zamówić darmowy test. Przez miesiąc sprawdzamy na własnym samochodzie jak to działa a dopiero później podejmujemy decyzję. Wszystko w korzystnej cenie no i co ważne- umowa na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Dodaj komentarz