Elektryzujący przejazd: bezemisyjne Audi wprowadza gwiazdy w światła reflektorów

0

66. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie rozpoczęła hollywoodzka komedia „Ave Cezar!”. Największe poruszenie oraz błyski fleszy podczas inauguracji wywołało pojawienie się na czerwonym dywanie znanych gwiazd, m.in. George’a Clooneya oraz przewodniczącej jury Berlinale Meryl Streep. Tu także swą premierę świętowało elektrycznie napędzane i nie emitujące żadnych zanieczyszczeń Audi Q7 e-tron 3.0 TDI quattro, podwożące gwiazdy do wejścia do pałacu festiwalowego. Audi jest strategicznym partnerem festiwalu Berlinale od roku 2014 i nie tylko udostępnia flotę, ale również zapewnia dodatkowe atrakcje dla fanów kina i specjalistów odwiedzających „Berlinale Open House”.

Gwiazdy Berlinale przyjeżdżają w tym roku do pałacu festiwalowego nowym Audi Q7 e-tron quattro. Ten hybrydowy samochód typu plug-in z napędem quattro, poszczycić się może luksusowym wyposażeniem klasy premium, a na dodatek napędzany jest energią z akumulatorów – nie emituje zatem żadnych zanieczyszczeń. Na potrzeby Berlinale Audi oddało blisko 300 aut, z których około sto wyposażono w napęd hybrydowy. „Berlinale jest nie tylko jednym z najważniejszych wydarzeń w przemyśle filmowym, ale również miejscem gdzie prezentuje się istotne społecznie zagadnienia” – mówi Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi. „By cały ten program wymiany kulturowej i prezentacji najnowszych filmowych dzieł uczynić jeszcze bardziej elektryzującym, w tym roku na czerwony dywan wraz z gwiazdami podjeżdża cała flota aut elektrycznych.”

Podczas Berlinale cztery pierścienie prezentują też swą kolejną techniczną innowację. Tzw. „VIP shuttle” to w tym roku autonomiczne, poruszające się bez kierowcy Audi A8 L W12. Samochód ten przywiózł do pałacu festiwalowego znanego na całym świecie niemieckiego aktora Daniela Brühla. Auto, będące techniczną platformą, do orientacji w terenie używało obrazów charakterystycznych budynków, które następnie porównywało z precyzyjną mapą nawigacji. Przetwarzając te dane i łącząc je z informacjami dotyczącymi własnego ruchu, pojazd obliczał optymalną trasę i autonomicznie, bezpiecznie przewoził pasażerów wprost na czerwony dywan.

Berlinale to jeden z najważniejszych na świecie festiwali filmowych. W roku 2015 odwiedziło go ponad pół miliona widzów, którzy obejrzeli 1098 projekcji 443 różnych filmów, w większości światowych premier.

Źródło: www.audi.press-bank.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz