Domowe sposoby na wyczyszczenie alufelg

0

Każdy kierowca samochodu, który posiada felgi aluminiowe jest z tego faktu dumny. Koszt ich profesjonalnego czyszczenia jest wysoki. Są jednak domowe sposoby, żeby pozbyć się z nich zabrudzeń.

Podstawową kwestią jest zastosowanie takich środków, które usuną brud i nie zniszczą felgi. Najlepszym preparatem jest taki, którego konsystencja przypomina żel lub bardzo gęsty płyn (np. miód, lub olej). Dzięki tej sztuczce zwiększymy czas na odpowiednie rozprowadzenie tego środka chemicznego po zabrudzonej alufeldze. Kolejną sprawą jest dostęp do bieżącej wody, która musi być pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Do samego czyszczenia nie wolno używać niczego z twardym włosiem lub ostrymi krawędziami, ponieważ zniszczy to alufelgi. Wszelkie czynności należy wykonywać starannie i dokładnie, gdyż po spłukaniu wodą, wszystkie niedoczyszczone miejsca będą bardzo widoczne.

Wydawać się może, iż spłukanie wodą po użyciu specjalistycznych substancji do czyszczenia felg, wystarczy. Niestety, aby alufelgi błyszczały trzeba je odpowiednio wypolerować. Można wykorzystać specjalnie pasty lub woski do felg. Należy pamiętać, żeby nakładać te substancje delikatnie, gdyż później ciężko zniwelować ewentualny ich nadmiar. Czyszczenie felg wykonujemy zdecydowanymi, półkolistymi ruchami, ponieważ tylko one zagwarantują równomierne rozprowadzenie wosku lub pasty.

Wskazane sposoby to jedynie ogólne wytyczne. Pamiętać należy, że niezbędna jest dokładność, precyzja i systematyczność. Najważniejsze, abyśmy byli zadowoleni z efektu końcowego i dumni z wyglądu alufelg oraz samochodu.

Udostępnij

Dodaj komentarz