Czym charakteryzuje się naprawa SMART?

0

Rodzaj naprawy zwany SMART charakteryzuje grupa specyficznych technologi napraw wizualnych uszkodzeń pojazdów. Naprawy SMART realizowane są w jak najkrótszym, możliwym czasie oraz obszar naprawy jest zminimalizowany. Dzięki takiemu zabiegowi koszta naprawy ograniczone są do minimum a czas, na jaki auto musi zostać odstawione, również nie jest długi. Pierwsze tego typu naprawy były realizowane w Stanach Zjednoczonych, później w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Obecnie naprawy SMART są popularne w całej Europie.

Jakie usługi obejmuje naprawa SMART?

Ten rodzaj napraw dotyczy praktycznie wszystkich elementów pojazdów. W systemie SMART wykonywane są naprawy:

  • Renowacja skórzanej tapicerki samochodowej
  • Renowacja tapicerki materiałowej
  • Wyciąganie wgnieceń na przykład po gradobiciu
  • Polerowanie reflektorów
  • Naprawa szyb samochodowych
  • Renowacja aluminiowych i stalowych felg
  • Częściowe lakierowanie elementów nadwozia

Jak wygląda naprawa wgnieceń różnych elementów karoserii w warsztacie SMART?

Naprawa dotycząca wgnieceń karoserii technologią SMART nie polega – tak jak w większości warsztatów mechanicznych, na demontażu powgniatanego na przykład zderzaka czy przedniej maski, zaszpachlowaniu wgnieceń, zatarciu i pomalowaniu. System naprawy SMART jest o wiele prostszy, a co za tym idzie jest tańszy i szybszy. Naprawa SMART wgniecionej karoserii polega jedynie na wyciągnięciu wgnieceń. Dzięki tej technice pomijane są kroki związane z demontażem poszczególnych elementów oraz poddawaniu ich kolejnym zabiegom, które są pracochłonne i kosztowne. Wyciągnięcie wgnieceń w warsztacie SMART zdecydowanie jest korzystniejsze od innych technik naprawczych. Należy również pamiętać, że szpachlowane auto nie jest już tak wartościowe, jak to bez warstw szpachli. Wystarczy zmierzyć grubość lakieru specjalnym urządzeniem, by dowiedzieć się, czy powierzchnia auta była naprawiana, czy też nie. W przypadku naprawy smart miernik wykaże oryginalną powłokę lakierniczą.

Renowacja reflektorów techniką SMART

Od jakości kloszy reflektorów może zależeć bezpieczeństwo podróżowania szczególnie w nocy lub podczas zapadania zmroku. Zmatowiałe klosze nie oddają pełnej mocy żarówek umieszczonych w reflektorach, wynikiem czego jest kiepskie oświetlenie jezdni. Aby auto oświecało drogę, jak należy, można zakupić nowe reflektory, jednak koszt zakupu może okazać się bardzo duży. O wiele tańszym rozwiązaniem jest renowacja kloszy techniką SMART. Renowacja zniszczonych kloszy polega na usunięciu zarysowań powierzchni poprzez specjalistyczne polerowanie oraz nałożenie specjalistycznej powłoki ochronnej, dzięki której klosze przez długi czas będą wyglądać jak nowe. Oczywiście renowacja technologią SMART wymaga specjalnych środków, urządzeń oraz wiedzy. Tylko dzięki tym wszystkim czynnikom renowacja będzie w pełni zadowalająca, a klosze będą wyglądać jak nowe.

Poobijany i porysowany samochód to nie problem

Naprawy powierzchni lakierowanej nie koniecznie muszą być ściśle związane z ogromnym wydatkiem finansowym. Dzięki metodzie lakierowanie techniką SPOT, naprawa powierzchni karoserii jest również możliwa w warsztacie SMART. Na czym polega. Jest to specjalistyczne naprawianie uszkodzeń i ich malowanie bez konieczności zdejmowania poszczególnych elementów i ich malowania. Tutaj lakieruje się punktowo, tylko te miejsca, które tego wymagają.

To tylko kilka przykładów, które odzwierciedlają, jak bardzo jest korzystne naprawianie samochodów techniką SMART.

fastserv Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą FastServ – najlepszym serwisem samochodowym w Poznaniu, zajmującym się m.in. blacharstwem, lakiernictwem i naprawami spot.

Udostępnij

Dodaj komentarz