Alfa Romeo Giulia triumfuje w 14. edycji prestiżowego plebiscytu AUTO LIDER organizowanego przez tygodnik MOTOR i magazyn AUTO MOTO.

0

Redakcje magazynów motoryzacyjnych „Motor” i „Auto Moto” ogłosiły wyniki 14. edycji plebiscytu Auto Lider. Zdaniem Czytelników tych pism Alfa Romeo Giulia zasłużyła na miano najlepszej „Premiery Motoryzacyjnej” minionego roku. W plebiscycie oddano ponad 60 tysięcy głosów. Włoska nowość pokonała w swojej kategorii m.in. popularnego w Polsce Opla Astrę czy nową generację Skody Superb.
Jest to kolejne wyróżnienie tuż po tym, jak miesięcznik „Auto Motor i Sport” ogłosił Giulię najlepszym „Autem Klasy Średniej” w europejskim plebiscycie „Best Cars 2016″.

Nagroda potwierdza, jak wyjątkowym samochodem jest nowa Giulia oraz, że nowy  kierunek marki „meccanica delle emozioni”, porusza serca miłośników motoryzacji. Model miał swoją światową premierę 24 czerwca 2015 roku, w 105. rocznicę powstania marki Alfa Romeo i od tego czasu niezmiennie cieszy się wielkim zainteresowaniem wszystkich tych, którym samochód kojarzy się z wybitnymi osiągami, zaawansowaną technologią i niezapomnianymi emocjami.

Giulia w swojej topowej wersji „Quadrifoglio” wyposażona jest w potężny, benzynowy, 6-cylindrowy silnik turbo o pojemności 2.9 litra, rozwijający moc aż 510KM. Pozwala jej to na osiągnięcie 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy. Pułap prędkości, jaką osiąga ten sportowy samochód to 307 km/h. Silnik pozwala na uzyskanie maksymalnego momentu napędowego wynoszącego aż 600 Nm. Klienci do wyboru będą mieli napęd na oś tylną lub 4×4, co sprawi, że jazda Giulią dostarczy jeszcze większych sportowych emocji.
Nowa Alfa Romeo jest zaprojektowana w duchu „Made in Italy” z zachowaniem wszystkich cech włoskiego stylu: wyczucia proporcji, prostoty i dbałości o jakość wykończenia. Samochód ma idealny rozkład masy (50/50 między dwoma osiami), doskonałe sportowe zawieszenie oraz bardzo bezpośredni układ kierowniczy. Przy bardzo dużych prędkościach panowanie nad samochodem poprawia aerodynamiczny, wysuwany spojler (Active Aero Splitter), zwiększając docisk samochodu do nawierzchni.
Oprócz tego w samochodzie spotkamy mnóstwo najnowszych rozwiązań technologicznych, takich jak: unowocześniony selektor trybu jazdy Alfa DNA Pro, system centralnego zarządzania elektroniką pojazdu Chassis Domain Control (CDC) czy najnowszy system multimedialny Connect 3D Nav.
Wszystkie te elementy łącznie sprawiają, że Giulia stała się obiektem pożądania wielu pasjonatów motoryzacji, ale nie tylko.
Planowana sprzedaż modelu rozpocznie się w połowie tego roku.

Źródło: www.alfaromeopress.pl

Udostępnij

Dodaj komentarz